Országos Angol Nyelvű Civilizációs Verseny és Szakmai Nap a SÁIK Székhelyintézményében

X. ORSZÁGOS ANGOL NYELVI CIVILIZÁCIÓS VERSENY ÉS SZAKMAI NAP

Kedves Kollégák!

Szeretettel várunk Benneteket és tanítványaitokat a 2020. március 27-én (péntek) megrendezésre kerülő

X. ORSZÁGOS ANGOL NYELVI CIVILIZÁCIÓS VERSENYRE
és
SZAKMAI NAPRA.

A rendezvény a Kétnyelvű Iskoláért Egyesület (KIE) támogatásával a Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Székhelyintézményében kerül megrendezésre 12.00 órai kezdettel.

A verseny résztvevői, a nevezés feltételei:

• A versenyt a két tanítási nyelvű iskolák 7-8. osztályos tanulói számára hirdetjük meg.
  • A versenyre 3 fős csapatok jelentkezését várjuk. Iskolánként 1 csapat jelentkezhet a versenyre.
  • A versenyzők anyanyelve magyar.
  • A versenyző egyik szülője vagy gondviselője sem angol anyanyelvű.
  • A versenyző nem töltött 3 hónapnál hosszabb időt célnyelvi területen.

Jelentkezési határidő: 2020. február 28.

A verseny témaköre: Anglia történelme, földrajza és kultúrája.

Előzetes feladat: Egy Angliához köthető zenekar bemutatása maximum 5 perc időtartamban, melynek formája szabadon választható. Power point bemutató esetén maximum 10 dia lehet és a diákon összefüggő szöveg, mondat nem szerepelhet, csak néhány kulcsszó.

A jelentkezési lap, valamint a felkészüléshez javasolt szakirodalom iskolánk honlapjáról 2020. január 10-től letölthető. A versenyre a jelentkezési lapot levélben, e-mailen vagy faxon kérjük elküldeni. A versenyt játékos formában rendezzük meg és az első három helyezett csapatot díjazzuk. Amíg a gyerekek versenyeznek, a kísérő tanárok számára szakmai beszélgetést, előadást szervezünk

Üdvözlettel:
A SÁIK Székhelyintézményének Idegen nyelvi munkaközössége

Salgótarján, 2019. december 2.

Elérhetőségeink:
Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium
Cím: 3100 Salgótarján József A. út 2.
Telefon: 06/32/310-396
Fax: 06/32/310-397