Emelt óraszámú nyelvű képzés

2017-2018. tanév

XXIII. német és angol nyelvű prózamondó verseny
2017. december 5.
Iskolánk idegen nyelvi munkaközössége idén XXIII. alkalommal hirdette meg angol és német nyelvű prózamondó versenyét a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére.
Martinstag 2017.
2017. november 28.
Hagyományunkhoz híven idén is megrendezésre került a Márton-napi lámpás felvonulás iskolánkban.
Happy Halloween!
2017. november 17.
Iskolánkban október 27-én rendeztük meg a Halloween napot. Fél nyolc előtt már rengeteg szörny és rémség gyülekezett a bejáratnál. A boszik trükkjeit csak a szerencsések vagy a cukorkát adók kerülhették el.

2015-2016. tanév

VI. Országos Angol Nyelvi Civilizációs Verseny a két tanítási nyelvű iskolák hetedik és nyolcadik osztályos tanulói részére
2016. március 30.
A 2015/2016. tanév tavaszán immár hatodik alkalommal került sor iskolánkban, a Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Székhelyintézményében az Országos Angol Nyelvi Civilizációs Verseny megrendezésére a Kétnyelvű Iskoláért Egyesület támogatásával.
XXI. Idegen Nyelvi Prózamondó Verseny a SÁIK Gagarin Intézményegységében
2015. december 7.
A SÁIK Gagarin Intézményegységében kiemelkedő szerepet kap az idegen nyelvek oktatása. Ezért fogalmazódott meg iskolánk idegen nyelvi munkaközösségében 21 évvel ezelőtt, hogy meghirdessük a „Megyei Idegen Nyelvi Prózamondó Verseny”-t angol és német nyelvet tanuló 7. és 8. osztályosok részére.

2014-2015. tanév

XXI. német és angol nyelvű prózamondó verseny
2015. augusztus 31.
A Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység idegen nyelvi munkaközössége a 2015/2016-ös tanévben meghirdeti a XXI. német és angol nyelvű prózamondó versenyt a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére, négy kategóriában.
Beszámoló a XX. Megyei Idegennyelvi Prózamondó Versenyről
2015. február 7.
A SÁIK székhelyintézményének idegen nyelvi munkaközössége idén 20. jubileumi alkalommal szervezte meg a Megyei Idegennyelvi Prózamondó versenyt angol és német nyelvet tanuló 7. és 8. osztályosoknak.
Az előző évekhez hasonlóan idén is 6 kategóriában indulhattak a versenyzők. A megye iskoláiból 36 versenyzőt hallgatott meg a zsűri és az érdeklődő közönség.
Ausztriában jártunk
2015. május 14.
2015. április 19-25-ig iskolánk 37 tanulója három pedagógus vezetésével ausztriai tanulmányúton vett részt Tirol tartományában.
Már év eleje óta készültünk erre az útra. A várva várt napon reggel hat órakor indultunk útnak. Nagyon izgatottak voltunk, de ez nem szegte jókedvünket. A tizenkét órás út első állomásaként Melkben tartottunk pihenőt.
Angliai tanulmányút 2015.
Normannok várai, Tudorok városai
2015. március 25.
A SÁIK Székhelyintézmény tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt Angliában 2015. március 7. és március 14. között. A kirándulás során angol vendéglátó családok fogadták a gyerekeket. Nagyon büszkék vagyunk a csoportra, mert a vendéglátó családok nevében az angol szervező megdicsérte a tanulóinkat és a következő levelet küldte el iskolánk számára.
Versenyeredmények
2015. szeptember 1.
Az idegen nyelv oktatás 2013/2014-es tanévben elért versenyeredményei
XIX. német és angol nyelvű prózamondó verseny
2015. január 1.
A SÁIK Székhelyintézményének idegen nyelvi munkaközössége 19. alkalommal hirdette meg a „Megyei Idegen Nyelvi Prózamondó Verseny”-t angol és német nyelvet tanuló 7. és 8. osztályosok részére. Ebben a tanévben 2013. november 28-án, csütörtökön került sor a színvonalas versenyre.