Emelt óraszámú nyelvi képzés

XXIII. német és angol nyelvű prózamondó verseny

Kedves Kollégák!

A Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység idegen nyelvi munkaközössége a 2017/2018-es tanévben meghirdeti a XXIII. német és angol nyelvű prózamondó versenyt a megye 7. és 8. osztályos tanulói részére, három kategóriában.
1. Német nyelv   7.-8.osztály
2. Angol nyelv   7. osztály
3. Angol nyelv   8. osztály
Nevezési feltételek:
Minden iskolát kategóriánként egy-egy angolos és 2 németes tanuló képviselhet. (Német nyelv esetén a két tanuló évfolyama tetszőleges kombináció lehet. 2 hetedikes vagy két nyolcadikos, vagy 1 hetedikes, egy nyolcadikos is jöhet.)
Minden versenyző egy kötelező és egy szabadon választott szöveget ad elő.
A jelentkezési lap, iskolánk honlapjáról tölthető le:
www.gagarin-starjan.sulinet.hu
A szabadon választott szöveg terjedelme:
7. osztályosoknak 150-200 szó
8. osztályosoknak 200-250 szó legyen.
A szöveg tartalma és témája igazodjon a tanulók nyelvi szintjéhez és egyéniségéhez.
A jelentkezési lapokat és a szabadon választott szöveg egy-egy példányát mellékelve 2017. november 10-ig kérjük iskolánk idegen nyelvi munkaközösségéhez eljuttatni. A kötelező szövegek október közepétől lesznek letölthetők honlapunkról.

A verseny színhelye: Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium Gagarin Intézményegység.
A versenyben érintett iskoláktól független zsűriket kérünk fel a döntések meghozatalára.
A versenyt november 23-án (csütörtökön) 14:30-kor tartjuk.
Minden kategóriában az első három helyezett tárgyjutalomban részesül.
További információk: prozamondo@freemail.hu

Salgótarján, 2017-09-15