Emelt szintű nyelvi képzés

Német Nyelvi Civilizációs Verseny a 7-8. évfolyam számára

Das grüne Deutschland

Kedves Versenyzők és felkészítő Tanárok! Üdvözlünk Benneteket és szeretettel várunk a SÁIK Székhelyintézmény

VI. Megyei Német Nyelvi Civilizációs Versenyén,

amelynek témája:

Das grüne Deutschland

Olyan háromfős hetedik és nyolcadik évfolyamos csapatok jelentkezését várjuk, akik a német nyelvet már legalább két évig tanulták az iskolában.
A verseny négy fordulóból áll, ebből az első hármat e-mailben kell beküldeni a kadlotne.gagarin@gmail.com címre. A megoldásokat mindig csak a mellékelt válaszlapon fogadjuk el, tehát ne a feladatlapot küldjétek vissza! A feladatok elérhetők iskolánk honlapján is: www.gagarin-starjan.sulinet.hu

Nevezési határidő: 2019.november 15.

1. forduló megjelenése 2019. november 5. Beküldési határidő: 2019. december 9.
Téma: Umweltschutz in Deutschland

2. forduló megjelenése 2019. december 9. Beküldési határidő: 2020. január 13.
Téma: Naturparks in Deutschland

3. forduló megjelenése 2020. január 13. Beküldési határidő: 2020. február 17.
Téma: Schöne Gärten in Deutschland

Amikor egy új fordulót elindítunk, lezárjuk az előzőt, a csapatoknak megküldjük az elért pontszámukat.
Az utolsó, a 4. fordulóra várhatóan 2020. március végén vagy április elején kerül sor, ahová meghívjuk a legjobb teljesítményt elérő csapatokat. Ők a döntőben mérik össze tudásukat.
A nevezéshez töltsétek ki a mellékelt nevezési lapot, és küldjétek el a kadlotne.gagarin@gmail.com címre. Egy intézményből több csapat jelentkezését is elfogadjuk.
Jó versenyzést és felkészülést kíván a SÁIK Székhelyintézmény idegen nyelvi munkaközössége.

Nevezési lap letöltése