Megyei Német Nyelvi Civilizációs Verseny

Német Nyelvi Civilizációs Verseny a 7-8. évfolyam számára

Grimms-Märchen

Kedves Versenyzők és felkészítő Tanárok!
Üdvözlünk Benneteket és szeretettel várunk a SÁIK Székhelyintézmény IV. Német Nyelvi Civilizációs Versenyén, amelynek témája: Grimm-mesék.
Olyan háromfős hetedik és nyolcadik évfolyamos csapatok jelentkezését várjuk, akik a német nyelvet már legalább két évig tanulták az iskolában.

A verseny négy fordulóból áll, ebből az első hármat e-mailben kell beküldeni a kadlotne.gagarin@gmail.com címre. A megoldásokat mindig csak a mellékelt válaszlapon fogadjuk el, tehát ne a feladatlapot küldjétek vissza! A feladatok elérhetők iskolánk honlapján is: www.gagarin-starjan.sulinet.hu

Nevezési határidő: 2017. október 27.

1. forduló megjelenése 2017. november 6. Beküldési határidő: 2017. december 4.
Téma: A Grimm testvérek közelről (életük, helyszínek, művek, mesegyűjtés)

2. forduló megjelenése 2017. december 4. Beküldési határidő: 2018. január15.
Téma: A német meseút

3. forduló megjelenése 2018. január 15. Beküldési határidő: 2018. február 12.
Téma: Grimm - mesék - mese és valóság

Amikor egy új fordulót elindítunk, lezárjuk az előzőt, a csapatoknak megküldjük az elért pontszámukat.
Az utolsó, a 4. fordulóra 2018. március 23-án kerül sor, ahová meghívjuk a legjobb teljesítményt elért csapatokat. Ők a döntőben mérik össze tudásukat. A döntő témája: az előző témakörök ismeretanyaga és egy mese dramatizálása.
Az első három helyezett oklevelet kap és könyvjutalomban részesül.
A nevezéshez töltsétek ki a következő adatokat és küldjétek el a kadlotne.gagarin@gmail.com címre:

Nevezési lap letöltése