Társadalomtudományi Diákkör

2017. április 24-én idén második alkalommal rendeztük meg intézményünkben a Társadalomtudományi Diákkört. Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy iskolánkban szép számmal vannak érdeklődő, szorgalmas diákok, akik a kötelező tananyagon túl is szívesen végeznek önálló kutató munkát. Ezekből a prezentációkból válogattunk a Diákkörre egy csokorra valót. Az előadások változatos témákat öleltek fel: irodalom, történelem, kultúra, mitológia, népi hagyományok. Az igényes, érdekes, jó hangulatú előadások között találkoztunk személyes indíttatású, családi vonatkozású és igen komoly témát érintő bemutatókkal is. A hallgatóság körében a felkészítő pedagógusokon és diákokon kívül érdeklődő szülőket is üdvözölhettünk. Rényi Alfréd matematikus gondolatai a Diákkör valamennyi résztvevőjére igazak: „Az ember csak azt érti meg, amire maga jön rá; amit készen kap, anélkül, hogy lélekben megdolgozna érte, az egyik fülén be, a másikon ki. Olyan ez, mint a növények öntözése: a növény nem élhet víz nélkül, de nem sokat ér azzal a vízzel, amit a leveleire öntenek, az lepereg róla; csak azt a vizet képes igazán felhasználni, amit a gyökerein keresztül maga szív fel.” Köszönjük a diákok és felkészítő tanáraik munkáját.

Kadlótné Hulitka Julianna

Előadások