Vendégünk volt Al Ghaoui Hesna

2017. május 5-én Al Ghaoui Hesna külpolitikai újságíró, televíziós, dokumentumfilmes látogatott el iskolánkba a Kis újságírók meghívott vendégeként. Hesna riportfilmjeivel kétszer nyerte el a Kamera Hungária díjat, a libanoni palesztin menekülttáborról készített riportjával harmadik helyezést ért el a CNN World Report pályázatán. 2011-ben megkapta a Prima Primissima díjat. Idén áprilisban a Magyar Tehetség Nagykövetévé választották.
Volt gagarinosként örömmel fogadta meghívásunkat, s két tartalmas órát töltött el nálunk. Az épületbe belépve számos kedves emlék jutott eszébe, s örömmel nézte megújult, színesre festett iskolánkat. Még az ebédlőbe is bekukkantott, hogy beszippantson egy kis menza-illatot….
Izgalmas előadást tartott munkájáról, videó részletet vetített le Bábel – Hesnával a világ című műsorából, majd lehetőséget adott az érdeklődő tanulóknak, hogy kérdéseket tegyenek fel. Az elkészült interjú a Suliújság 4. számában olvasható.

Szerkesztők

Vendégünk volt Al Ghaoui Hesna