Kirándulás Gyöngyösre

A 7. évfolyam tanulói október 6-án vettek részt tanulmányi kiránduláson, amikor is Gyöngyösre és Visontára látogattunk el. Hűvös, borongós időben busszal tettük meg az utat.
Két helyszínt kerestünk fel: a Mátrai Erőművet és a Mátra Múzeumot.
A Mátrai Erőműben egy rövid balesetvédelmi oktatás után, egy kisfilm és egy előadás segítségével ismertük meg az erőműben folyó munkát. Nagyon érdekes volt ezeket hallgatni. A legizgalmasabb és legérdekesebb azonban az volt, amikor kimehettünk az erőmű területére. Persze nem sétálhattunk kedvünk szerint. Kisvonattal vittek körbe minket. Nagyon érdekes volt, amikor bemehettünk a hűtőtorony belsejébe. Igazi rendhagyó fizika és kémia óra volt ez a látogatás. Az Erőműből a Mátra Múzeumba mentünk. Megnéztük a kastélyt és a természettudományi pavilont is. Idegenvezetővel jártuk körbe a pavilont, ahol megismerkedtünk az erdő élővilágával, de sok más érdekességet is láttunk. A kastélyban legjobban a mamut csontváz tetszett.
Ezen a kiránduláson is sok ismerettel és élménnyel lettünk gazdagabbak.

Ottmár Emese 7.a