A magyar nyelv napja

2011-től november 13-án ünnepeljük a magyar nyelv napját, melyről az Országgyűlés döntött, lehetővé téve, hogy évente egyszer a közfigyelem ráirányuljon a magyar nyelvre, amely kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapja.
Iskolánkban rendhagyó nyelvtan órákkal ünnepeltek felső tagozatos tanáraink, diákjaink. Ormainé Balogh Andrea tanárnő játékos nyelvi feladatsort állított össze, melyet a magyarórákon csoportmunkában oldottak meg a tanulók. A vicces fejtörők, szójátékok, képrejtvények, eszperente feladványok vidám hangulatot teremtettek. Ízelítőt kaptunk abból, hogy nyelvünk szókincse mennyire színes és változatos.
Nyelvünk ápolása, tanulása azonban nem az év egyetlen napjának feladata, hanem életre szóló kötelességünk.
"A magyar nyelv olyan, mint egy hangszer: aki játszani akar rajta, annak minden áldott nap gyakorolnia kell.” (Lénárd Sándor)