Vers- és prózamondó verseny az alsó tagozaton

Évek óta hagyomány iskolánkban, hogy a magyar kultúra napjához kötődően megrendezzük az alsó tagozatosok vers- és prózamondó versenyét. Így történt ez idén is. Január 21-én a 3-4. osztályosok, január 24-én az 1-2. osztályosok megmérettetésére került sor.
A versenyre 13 – 15 tanuló jutott tovább az osztálybajnokságokról. Szebbnél szebb verseket és meséket hoztak magukkal a tanulók.
A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hogy meghozza döntését, de hosszas tanakodás után sikerült. Munkájukat kiegészítették felsős tanulók is, akik különdíjjal jutalmazták a nekik legjobban tetsző előadásokat.
Hangulatos, élményben gazdag délutánokban volt részünk, ahol a következő eredmények születtek:
1-2. évfolyamon:
1. Kerényi Balázs 2.a
2. Kecskés Borka 2.a
3. Barta Rebeka 2.a
Különdíjban részesült:
Fülöp Anna 2.c

3-4. évfolyamon:
1. Barna Vendel 3.c
2. Berényi Janka 4.a
3. Kónya Anna Dóra 4.b
3. Senánszky Réka 4.b
Különdíjban részesült:
Kovács Bence 4.c

Iskolánkat mindkét évfolyamról az első két helyezett képviseli a Móra Ferenc Tankerületi vers- és prózamondóversenyen.

Vers- és prózamondó verseny