Piros nap

Az iskolánk nagyon fontosnak érzi a diákok érzelmi nevelését. Az együttérzés, empátia, segítségnyújtás mind a személyiségfejlődés alappillérei. Ezért is csatlakozunk 2013 óta minden évben adománygyűjtő akciókhoz. Így történt ez idén is, február 15-én, amikor a kedvezményezett az SOS Gyermekfalvak Magyarország Alapítvány volt.
A tanulók ezen a napon külsőségekkel is kifejezték a szeretetüket, hiszen piros ruhadarabot viseltek. Szemet gyönyörködtető látványt nyújtott az iskola! A kérésünknek megfelelően, a zsebpénzükből 200 Ft-ot ajánlottak fel az árva gyermekek számára. Többször is elhangzott a nap folyamán: „Jobb adni, mint kapni!” Sokan voltak olyanok, akik ennél jóval több pénzt szántak a kezdeményezésre. Így történhetett, hogy a nap végén rekordösszeget számoltunk össze: 144.000 Ft-ot. Néhány segítőkész szülővel már el is utaltuk a megfelelő számlaszámra.
Támogató együttműködésüket köszönjük!