Magyar Parasport Napja

Az idén már második alkalommal rendeztük meg a Magyar Parasport Napját iskolánkban. Három tanítási órán keresztül mutattuk meg a tanulóinknak, hogy a fogyatékkal élőknek sem kell lemondani a sportról.
A programok párhuzamosan két helyszínen zajlottak le.
A tornateremben a megnyitó után:
9.00-9.45-ig Szabóné Sipos Éva mutatta be, illetve ismertette meg a tanulókkal, az ÜLŐRÖPLABDA rejtelmeit. Szabóné Sípos Éva a Női Ülőröplabda Válogatott csapatkapitánya.
10.00-10.45-ig Szabó Péter a Nógrád megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház elnöke tartott nagyon érdekes váltóversenyt a gyerekeknek, érzékeltetve a gyengén látó, kerekesszékes és vakok gondjait.
11.00-11.45-ig Ugyanez a program zajlott iskolánk másik két osztályában is.
A gyerekek nagyon jól érezték magukat! Tanulságos volt számukra a program.
A sportbemutatókkal párhuzamosan osztályfőnöki órák zajlottak a Parasport Szövetség felépítéséről működéséről és magáról a paralimpiáról, sportolókról. Az előadó Varga Gézáné volt, aki az Illyés Gyuláné Speciálpedagógiai Központból érkezett.