Társadalomtudományi Diákkör

Negyedik alkalommal került sor idén 2019. április 16-án délután a Társadalomtudományi Diákkör rendezvényére.
Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy iskolánkban szép számmal vannak érdeklődő, szorgalmas diákok, akik a kötelező tananyagon túl is szívesen végeznek önálló kutató munkát, s ezeket be is mutatják diáktársaiknak. Az előadók az irodalom, történelem, a kultúra és a mitológia világából merítették témájukat. A legfiatalabbak az 5. a osztály tanulói közül kerültek ki: Fekete Réka és Verebélyi Jázmin. Ők először vettek részt a Diákkör előadásán, és a visszhang mitológiai történetét elevenítették fel. Voltak természetesen örök visszatérők is, mint például Ornyik Petra, aki minden évben érdekes és aktuális témával lepi meg a hallgatókat. Idén a 90. születésnapját ünneplő Mickey egeret, a világ egyik legismertebb rajzfilmfiguráját mutatta be a hallgatóknak, amelyet a The Walt Disney Company rajzfilmjei tettek világszerte ismertté. A történelem kedvelői Mátyás király és Mária Terézia udvarába látogathattak el, hallhattunk előadást az első világháborúról, Hitlerről és Auschwitzról, és az egykori Szovjetunióról. Megtudhattuk, hogy néztek ki a kalózok, és a hippik, melyek az udvarias megszólítás illemszabályai, hogyan indult a Facebook. Az irodalom is helyet kapott ezen a délutánon: Petőfi Sándor, Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni kapcsolata, József Attila rejtélyes és a mai napig vitatott halála. A délután különleges színfoltja volt La Fontaine meséjének variációja, amelyet a 7.a tanulói elevenítettek fel: Demeter Laura, Fürjesi Zsófia, Gáspár Lili, Nagy Noémi.
Kellemes és hasznos perceket töltöttünk el együtt.

A program

1.Fekete Réka, Verebélyi Jázmin 5.aEkhó - a visszhang