Természettudományi Diákkör

2019. április 15-én (hétfőn) hatodik alkalommal rendeztük meg a Természettudományi Diákkör elnevezésű programunkat.
Bepillantást nyertünk a nephilia fajok és madárpókok izgalmas világába (Nagyfalusi Benedek 7.b) és az Amerikai Egyesült Államok életképeibe (Sáfrány Sára és Kőhalmi-Gyura Gerda 8.a), tájékoztatást kaptunk a 8.b osztály ipolytarnóci kirándulásáról és a Teleki Pál földrajz-földtan versenyről (Ondrék Katalin és Szabó Zétény Benedek 8.b) valamint a 150 éves Periódusos rendszerről Újhelyi Tamás 7.a tartott bemutatót.
A második részben olyan izgalmas kémiai és fizikai kísérleteket mutattak be a diákok, mint például tej kalandja, fekete kígyó (Cseszkó Levente és Gál Attila 7.a), vákuum pezsgőspohárban, vulkánkitörés házilag (Demeter Laura, Visnyovszky Panna és Nagy Noémi 7.a), kémiai jojó (Fürjesi Zsófia és László Dóra 7.a), italautomata (Lőrik Kitti és Nagyfalusi Benedek 7.b), változatos színű lávafolyam (Kasléder Dávid 7.c), lángoló végtagok, CD buborék készítése (Alb Levente, Kun Máté és Fejérvári Bálint 8.a), lufi gömbölyítés sajátos módon (Ondrék Katalin és Baksa Barbara 8.b), saját készítésű hangforrás bemutatása (Albach Kevin 8.c), higanykapcsoló készítése (Végh Ákos 8.c), lebegő pingpong labda, varázslatos papírgalacsin (Ormai Soma 8.c), lebegő citrusok (Porok Hanna 8.c), fémek hővezetése, elefántfogkrém készítése (Bábel Balázs és Bábel Tamás 8.c).
Gratulálunk minden előadónak!