Salgótarjánról diákoknak vetélkedő

A Dornyay Béla Múzeum az idén negyedik alkalommal rendezte meg a Salgótarjánról diákoknak elnevezésű vetélkedőt az általános iskolák 7-8. osztályosai számára november 6-án.
Iskolánkat a 8.a osztály 3 fős csapata képviselte. A csapat tagjai: Alb Levente, Kun Máté, Sipos Kristóf. A felkészítő tanár ebben az évben is Majláth Gizella tanárnő volt. A versenyre való készülés sok időt, energiát igényelt. A vetélkedő központi témája az Acélgyár múltja volt. Két múzeumi kiadványt kellett áttanulmányozni, illetve egy előzetes kisfilmmel is készülni kellett, amelynek képkockáit a Bányamúzeumban kellett elkészíteni. Előzetesen egy városi sétán is részt vettek, amit a múzeum történésze vezetett, az ott hallott ismereteket felhasználták a vetélkedő során. Nagyon sokféle feladat megoldása során kellett számot adni felkészültségükről, írásbeli tesztek, régi tárgyak felismerése bekötött szemmel, rögtönzött szituációs játék. A város iskolái közötti megmérettetés során szépen helyt álltak a fiúk, magas pontelőnnyel megszerezték az első helyet. Nagyon büszkék vagyunk rájuk. Kisebb tárgyjutalmak mellett egy budapesti múzeumlátogatás és foglalkozás volt a fődíj. A csapat a tanárnő kíséretében 2018. november 14-én utazott a múzeum szervezésében Budapestre a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumba, ahol a kiállítás megismerése keretében egy érdekes nyomozós kis játékban is részt vettek. A játékból is győztes csapatként kerültek ki, a leghamarabb sikerült a feladatokat eredményesen megoldaniuk. Íme néhány kép a vetélkedő, valamint a kirándulás pillanataiból.

Majláth Gizella