Karácsonyi hangverseny

Az adventi időszakban hagyomány, hogy karácsonyi hangversenyre és ezt követően egy kis beszélgetésre invitáljuk iskolánk nyugdíjas pedagógusait. Így történt ez ebben a tanévben is, 2018. december 11-én. Ez alkalommal intézményünk aulájában vártuk vendégeinket. Iskolánk gyermek- és pedagógusaiból álló felnőtt kórusa Budafokiné Kiss Éva és Kövesdi Krisztián vezetésével,a hangszeren játszó tanítványaink, valamint a 2. c osztály színvonalas produkciókkal ajándékozták meg vendégeinket ezen az estén. Nagyszerű alkalom volt ez tehetséges diákjainknak arra, hogy közönség előtt is megcsillogtassák tudásukat. A művészeti iskola pedagógusai –dr. Barabásné Morvai Tímea, Szabó István, Szabó Istvánné, Farkas Diána, Kubinyiné Szabó Katalin- segítették a gyerekek felkészítését. Együtt örülhettünk tanítványaink sikerének. Hagyományőrző programjaink közül a Lucázás esett éppen erre az időszakra. Ebben a tanévben a 2. c osztály tanulói mondták el jókívánságaikat a közönségnek. Kereplővel, botokkal, csörgőkkel kísérték a vicces rigmusokat. A közönség soraiban ott ültek a szereplő gyerekek hozzátartozói is. Így közösen élhettük át az adventi várakozás örömét. Köszönetet mondunk a rendezvény szervezőjének, Scholtz Katalin tanítónőnek.

Budafokiné Kiss Éva