Weihnachts-Xmas Party

Hagyományainkhoz híven, ebben a tanévben is megrendezésre került a Weihnachts/Xmas Party, melynek során a gyerekek játékos vetélkedő keretén belül adhattak számot német, illetve angol nyelvből elsajátított szókincsükről a karácsony témaköréhez kapcsolódóan. A vetélkedő előzetes feladata egy karácsonyi képeslap elkészítése volt, mely a verseny végén külön díjazásra került. Szép számban érkeztek képeslapok, mellyel iskolánk faliújságjait díszítettük. A vetélkedő 12.20-án délután zajlott, melyre igen sok csapat jelentkezett, negyediktől nyolcadik évfolyamig. Az angol nyelvet tanuló diákok az aluában, a német nyelvet tanulók pedig a könyvtár szinten oldották meg a különböző játékos feladatokat. Az egy-egy állomás közötti várakozási időt közös plakát elkészítésével töltötték ki. A tanulók aktívan vettek részt a jó hangulatú iskolai rendezvényen, amely a Tannenbaum és az Oh Christmas Tree dalok közös eléneklésével zárult.