Tanévnyitó

Halkan útra kelt a nyár, beköszöntött az ősz, a szeptember s vele az új tanév.
Hagyományinknak megfelelően idén is két alkalommal szólt a tanévkezdő csengőszó a SÁIK Székhelyintézményében. A leendő első osztályosokat 2019. augusztus 30-án délután 16 órakor fogadták vidám ünnepi műsorral a 6. és 2. évfolyam tanulói. A szereplők között két első osztályos kisdiák is a színpadra léphetett. A 75 kisiskolást és szüleiket Devcsics Annamária tagintézmény-vezető köszöntötte. A tanévkezdés az ő számukra a legizgalmasabb, ilyenkor tanító, szülő figyelme a kicsikre irányul. Az új első osztályosokat sok élmény, sok-sok barát várja, ugyanakkor elkezdődik a folytonos és kötelességszerű felelősség, a mindennapi elkötelezettség, a rendszeres és kitartó tanulás.
Szeptember 2-án reggel nyolc órakor pedig több mint 650 gagarinos diáknak szólt a csengő és az ünnepi műsor.
Valamennyi tanítványunknak, kollégánknak sikerekben gazdag, eredményes tanévet kívánunk!