Vers- és prózamondó verseny

Évek óta hagyomány iskolánkban, hogy a magyar kultúra napjához kötődően megrendezzük az alsó tagozatosok vers- és prózamondó versenyét. Így történt ez idén is. Január 22-én 15 3. és 4. osztályos tanuló mérte össze tehetségét, január 23-án 19 1-2. osztályos kisdiák versengett. Szebbnél szebb verseket és meséket hoztak magukkal a tanulók.
A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hogy meghozza döntését, de hosszas tanakodás után sikerült. Munkájukat kiegészítették felsős tanulók is, akik különdíjjal jutalmazták a nekik legjobban tetsző előadásokat.
Hangulatos, élményben gazdag délutánokban volt részünk, ahol a következő eredmények születtek:
1-2. évfolyamon:
1. Balla Pintér Kata 1.a
2. Szarvas Petra 2.a
3. Peák Villő 2.b

3-4. évfolyamon:
1. Kecskés Borka 3.a
2. Kerényi Balázs 3.a
3. Barta Rebeka 3.a
3. Barna Vendel 4.c

Különdíjban részesültek:
Tóth-Szilárd Péter 1.a
Kiska Médea 4.a

Iskolánkat mindkét évfolyamról az első két helyezett képviseli február 6-án, a Móra Ferenc Tankerületi vers- és prózamondóversenyen.