Szép magyar beszéd verseny területi fordulója a Gagarinban

2019/2020. tanévi Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny salgótarjáni területi fordulójának szervezését, lebonyolítását ettől a tanévtől iskolánk humán munkacsoportja vállalta. Így 2020. február 17-én került sor az idei versenyre.
Péchy Blanka színművésznő 1960-ban létrehozott alapítványa indította el a magyar nyelv ápolását szolgáló versenyt, mely felső tagozatos általános iskolás, valamint középiskolás tanulók részére kerül meghirdetésre. Az alapítvány célja, hogy a magyar nyelv ápolása érdekében igényes, kulturált és kifejező magyar beszédre ösztönözze a magyar ifjúságot, a színművészeket és a média szereplőit is.
Ahhoz azonban, hogy ez a verseny évtizedeken át töretlen népszerűségre tegyen szert, nélkülözhetetlen a magyartanárok és tanítványaik felkészülése, részvétele, akik évről évre fontosnak tartják a magyar nyelv ápolását.
Képviseltette magát Karancsalja, Szurdokpüspöki, Karancslapujtő, Salgótarjánból pedig iskolánkon kívül a Beszterce lakótelepi, a Kodály Zoltán Tagiskolák, valamint a Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium.
A zsűri tagjai kiváló középiskolai, művészeti iskolai, fejlesztő iskolai és általános iskolai tanárok voltak.
Döntésük alapján az alábbi helyezések születtek:
5-6. évfolyamon
1. hely: Huszár Hanna SÁI Székhelyintézmény 6. évfolyam
2. hely: Gordos Lili SÁI Székhelyintézmény 6. évfolyam, felkészítőjük Kadlótné Hulitka Julianna
3. hely: Rozgonyi Adél SÁI Kodály Zoltán Tagiskola 6. évfolyam Dobosné Máté Rita tanítványa.
7-8. évfolyam
1. hely: Nyeste Erik Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium 7. évfolyam felkészítője: Árpádné Vincze Marietta
2. hely: Nagy Doroti SÁI Kodály Zotán Tagiskola 8. évfolyam felkészítője: Dobosné Máté Rita
3. hely: Visnyovszky Panna SÁI Székhelyintézmény 8. évfolyam Felkészítője: Kadlótné Hulitka Julianna

A 7-8. évfolyam győztese megyénket 2020. március 27-29. között képviseli a megyét a döntőn Kisújszálláson. A helyezettek jutalmazását a Kazinczy Alapítvány biztosította.