A magyar népmese napja (szeptember 30.)

"Jézus tanítványa voltam,
Gyermekekhez lehajoltam.
A szívemhez felemeltem,
Szeretetre így neveltem."
(Benedek Elek)

161 évvel ezelőtt ezen a napon született Benedek Elek, a nagy mesemondó, akinek a születésnapján a népmese napját is ünnepeljük.
2005 –ben fordult a Magyar Olvasástársaság mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása, a bennük élő bölcsesség továbbhagyományozása, hogy csatlakozzon ahhoz a kezdeményezéshez, amely szerint szeptember 30. legyen a népmese napja.
A cél az, hogy e napon országszerte könyvtárosok, óvónők, pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, gyerekek megkülönböztetett figyelemmel és érdeklődéssel forduljanak a népmesék felé.
Már hagyomány iskolánkban, hogy megemlékezünk erről a napról. Ebben a tanévben, szeptember 30-án, szerdán délelőtt felső tagozatos tanítványaink ellátogattak az alsós osztályokba, hogy mesét olvassanak kisiskolás társaiknak. A kisdiákok örömmel hallgatták a meséket, a mesékhez többen illusztrációt készítettek.
Budafokiné Kiss Éva