Farsang 2021

A farsang a vízkereszttől (január 6.) hamvazószerdáig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése. Hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemzik.
Iskolánkban ebben a tanévben a járványügyi szabályok miatt több hagyományőrző programot, iskolai rendezvényt a megszokottól eltérően kellett megszervezni. Sajnos a jelenlegi vírushelyzetben nem állt módunkban megtartani a szokásos farsangi bálokat. Nem feledkeztünk meg azért a farsangi hagyományokról. 2021. február 12-én reggel hangulatos, farsangi rádiós műsorral köszöntöttek minket a 4. b osztály tanulói. Vidám, zenei betétekkel tarkított műsorukkal felelevenítették a farsanghoz kapcsolódó szokásokat. Tanítványaink ezen a napon jelmezbe öltözve érkezhettek iskolába. A tanórák hangulatát a felöltött jelmezek segítségével tettük színesebbé, vidámabbá.