Beszámolók versenyekről

„Szép magyar beszéd” verseny

2016. január 11-én tartottuk meg iskolánkban a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny iskolai fordulóját. A versenyen 26 felső tagozatos tanítványunk vett részt, tizennyolc 5–6. és nyolc 7–8. osztályos tanuló. A versenyen a hat főből álló tanári zsűrinek nagyon nehéz feladata volt, mivel a résztvevők rutinos olvasók, akik pontosan tudják azt, hogy hogyan kell egy szöveget szépen, érthetően, jól tagolva, helyesen hangsúlyozva, megfelelő helyen beiktatott szünetekkel elolvasni. A versenyen induló tanulók közül a dobogós helyen végzettek oklevelet kaptak:
5 - 6. évfolyam
1. Országh Bence 6. a
2. Bella Bence 5. c
3. Rácz Szófia 6. c
3. Forgách Fanni 6. a
7 - 8. évfolyam
1. Pádár Nikolett 7. a
2. Pintér Lilla 8. d
3. Tőzsér Zsolt 8. b
3. Fekete Zsombor 8. c

Ők méltóképpen képviselték iskolánkat a Kodály Zoltán Tagiskolában megrendezett megyei fordulón, ahol a következő eredmények születtek: Országh Bence 6. a osztályos tanuló korcsoportjában a 2., míg Bella Bence 5. c osztályos diákunk a 3. helyezést érte el. Gratulálunk mindnyájuknak a színvonalas szerepléshez, és sok sikert kívánunk a további versenyeken való részvételhez!

Mocsári Zoltánné, a Kazinczy - verseny felelőse