Beszámolók versenyekről

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2106. november 11-én már második alkalommal adott helyet intézményünk a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Heves-Nógrád megye területi fordulójának. A verseny népszerűségét bizonyítja, hogy idén már 64 csapat házigazdája voltunk.
Iskolánkat 35 csapat képviselte. Az összetett, kreativitást, műveltséget, fantáziát és nem utolsó sorban nyelvi ismereteket feltételező versenyre tanulóink nagy örömmel és szorgalommal készültek. Munkájukat szép eredmények bizonyítják. A több mint 260 résztvevő csapat közül a legeredményesebbek november 22-én az egri díjkiosztó ünnepségen vehettek részt. Közülük is kiemelkednek a 3. a osztály tanulói, akik az első helyet megszerezve országos döntőn képviselhetik iskolánkat. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak.

Eredmények:

3. évfolyam
1. hely: Író Csodák: Al-Assaf Meymoona, Kakuk Luca, Tóth Eszter, Verebélyi Jázmin
Felkészítő tanár: Mustóné Krajcsi Mónika

4. évfolyam
6. hely: PRÓK: Alb Zalán, Bakos Máté, Büki Marcell, Mátrai Martin Mór
Felkészítő tanár:Bodócs Péterné

5. évfolyam
9. hely: Zsenik: Lászlók Sára Kamilla, Nagy Noémi, Nagy Zsóka, Ornyik Petra
Felkészítő tanár: Kadlótné Hulitka Julianna

6. évfolyam
4. hely: Süti Szörnyek: Sáfrány Sára, Reichardt Liza, Motyovszki Eszter, László Dorina