Beszámolók versenyekről

Vers- és prózamondó verseny az alsó tagozaton

A Magyar kultúra napjához kapcsolódóan idén is megrendezésre került alsó tagozaton a Vers- és prózamondó verseny. A 3-4. osztályosoknak január 17-én, az 1-2. évfolyamosoknak január 19-én.
Sok tanuló készült erre az alkalomra, hiszen a verseny már a tanév elején meghirdetésre került. Az iskolai fordulót több helyen osztálybajnokság előzte meg.
A zsűrinek mindkét esetben nehéz feladata volt, a 17 3-4-es és a 18 1-2. osztályos tanulóból kiválasztani a legügyesebbet, a legmagabiztosabbat.
A felnőtt zsűri mellett mindkét alkalommal 2-2 felsős tanuló is értékelte a versenyzőket. A nekik legjobban tetsző előadást különdíjjal jutalmazták.

1-2. évfolyam
I. Czene Bence 2.a
II. Berényi Lili 2.b
III. Göröcs Ádám 1.a
Különdíj:
Berényi Janka 2.a

3-4. évfolyam
I. Balázs Fanni 3.a
II. Babják Sára 4.a
III. Salamon Anna 3.a
Különdíj:
Tóth Maja Ajándék
Február 3-án a Beszterce-lakótelepi Tagiskolában megrendezésre kerülő Tankerületi versenyen mindkét kategória 1. és 2. helyezettje képviseli iskolánkat.