Beszámolók versenyekről

Bolyai Matematika Csapatverseny

Iskolánk tanulói minden évben bizonyítják tehetségüket a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján. Ezen a nívós rendezvényen Nógrád megyei diákjai 4 fős csapatokban mérik össze tudásukat, matematikai és logikai feladatok megoldása során. A megyei verseny három helyszínen, Balassagyarmaton, Pásztón és Salgótarjánban kerül megrendezésre. A matematika verseny lebonyolításában iskolánk, mint egyik helyszín fogadja a Salgótarjáni Általános Iskola Tagintézményein kívül a környékbeli csapatokat is. Az idén október 13-án került sor a megrendezésére, s a Székhelyintézményben 61 csapat mérte össze tudását.
Október 27-én ugyancsak ezen a helyszínen tartottuk az ünnepélyes eredményhirdetést, ahová a megyei verseny első hat helyezett csapata és felkészítő tanáruk kapott meghívást. Az első helyezett csapatok képviselhetik Nógrád megyét a november 18-án Budapesten megrendezésre kerülő országos versenyen. Intézményünk tanulói évről évre sikeresen szerepelnek, s a 3. c osztályos csapatunk már készül az országos megmérettetésre. A Nógrád megyei tanári fődíjat, a versenyző diákok száma és eredményességük alapján, az idén iskolánk pedagógusa, Nagyné Barta Angéla kapta.

A megyei verseny díjazott csapatai:

3. évfolyam
1. helyezett:
3.c „Számológépek” csapata: Bodnár Bianka, Kállay Cintia, Rigó Roland, Szviták Márió
Felkészítő tanár: Pakodi Beáta

2. helyezett:
3.a „Legjobb matekosok” csapata: Augusztin Anna, Dérer István, Paczári Zétény, Rozgonyi Violetta
Felkészítő tanár: Sebők Anett

3. helyezett:
3.b „Matek Mágusok” csapata: Hulitka Emma, Nyerges Vendel, Senánszky Réka, Turcsányi András
Felkészítő tanár: Baráth Árpádné

4. évfolyam