Beszámolók versenyekről

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2017. november 10-én már harmadik alkalommal adott helyet intézményünk a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Nógrád megyei fordulójának.
Iskolánkat 37 csapat képviselte. Az összetett, kreativitást, műveltséget, fantáziát és nem utolsó sorban nyelvi ismereteket feltételező versenyre tanulóink nagy örömmel és szorgalommal készültek. Intézményünk tanulói évről évre sikeresen szerepelnek az anyanyelvi versenyen. Az előző évekhez hasonlóan idén is szép eredményekkel büszkélkedhetünk. A Szécsényben megrendezett díjkiosztó ünnepségre 15 csapatunk kapott meghívást. Közülük kiemelkedő eredményt értek el a 3. a és 4.a osztály tanulói. Mindkét csapat az előkelő első helyet megszerezve az országos döntőn, december 9 – én Budapesten képviselheti megyénket. A két csapat már készül az országos megmérettetésre. A Nógrád megyei tanári fődíjat, a versenyző diákok száma és eredményességük alapján, az idén iskolánk pedagógusa, Majláth Gizella kapta.

Eredmények

3. évfolyam
1. hely: Betűvetők: Augusztin Anna, Dérer István, Mede Jázmin, Paczári Zétény
Felkészítő tanár: Budafokiné Kiss Éva