Beszámolók versenyekről

Vers- és prózamondó verseny

Évek óta hagyomány iskolánkban, hogy a magyar kultúra napjához kötődően megrendezzük az alsó tagozatosok vers- és prózamondó versenyét. Így történt ez idén is. Január 22-én az 1-2. osztályosok, január 24-én a 3-4. osztályosok megmérettetésére került sor.
A versenyre 15 – 15 tanuló jutott tovább az osztálybajnokságokról. Szebbnél szebb verseket és meséket hoztak magukkal a tanulók.
A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hogy meghozza döntését, de hosszas tanakodás után sikerült. Munkájukat kiegészítették felsős tanulók is, akik különdíjjal jutalmazták a nekik legjobban tetsző előadásokat.
Hangulatos, élményben gazdag délutánokban volt részünk, ahol a következő eredmények születtek:
1-2. évfolyamon:
1. Kiska Médea 2.a
2. Ragán Kinga Boglárka 2.a
3. Barta Rebeka 1.a
3. Kecskés Borka 1.a
3-4. évfolyamon:
1. Berényi Janka 3.a
2. Kónya Anna 3.b
3. Frics Dániel 3.a
3. Kovács Bence 3.c
Különdíjban részesültek:
Göröcs Ádám 2.a
Kerényi Balázs 1.a
Balázs Anna 4.a
Balázs Bálint 4.a
Iskolánkat mindkét évfolyamról az első két helyezett képviseli a Móra Ferenc Tankerületi vers- és prózamondóversenyen.